Dudlicky.cz - originální řetízky na dudlík
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
11.10.2022
Jak obléct miminko na podzim?
Jak obléct miminko na podzim? Aneb jak vrstvit oblečení s funkčním materiálem Outlast® Když se bavíme o tom, jak obléci miminko do podzimního počasí ... číst celé
04.10.2022
Jak se starat o oblečení Outlast®?
V tomto článku najdete odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, ve spojitosti s péčí o unikátní materiál Outlast® a na příští týden jsme si připravili h... číst celé
28.09.2022
JAK SPRÁVNĚ VYBRAT ČEPICI PRO DĚTI?
Jak vybrat tu správnou Outlast® čepici? Jaké druhy u nás najdete a jaké pružnosti lze od jednotlivých druhů očekávat? VIDEO Čepice z tenkého Out... číst celé
Zobrazit všechny novinky

 

 

  1. Úvod
  2. Novinky
  3. NÁVOD NA DĚTSKÉ ČIŠTĚNÍ ZOUBKŮ
NÁVOD NA DĚTSKÉ ČIŠTĚNÍ ZOUBKŮ
23.07.2022

Dnes se podíváme na to, jak udělat z obtížné, velmi neoblíbené a stresující činnosti doma zábavu. Berte to, prosím, jen jako doporučení něčeho, co u nás zafungovalo výborně. Návod jsem našel na internetu a přizpůsobil jej k nám domů a tak vám jej popíšu vlastními slovy.

1) seznamte děti se zoubky

Můžete použít model, nebo hračku, já jsem použil své vlastní zoubky.

2) super místo

Vyberte místo, kde se budete cítit dobře, všechno budete mít při ruce. Můžete čistit u zrcadla, aby se dítko vidělo. My čístíme společně, v koupelně na zemi, sedíme naproti sobě, takže nejprve dcerka kouká na mě, pak já na ní. Vyčištěné zoubky si navzájem ukazujeme.

TIP: Postupem času učte děti i proplachovat pusu. U toho můžete dělat vtipné zvuky, stejně jako třeba u čištění jazyku.

3) zubní příšerky

Podívejte se, jaké příšerky na zubech žijí. My doma používáme broučky. Nejprve jsou dole, pak uvnitř, pak na jazyku, pak vpředu a tam, kam se nemohu dostat, tam se vždycky schová ten poslední. Povídám si s nimi. "Že ty ses sem nastěhoval z té večeře?"

TIP: Pokud by ani příšerky nezabírali, můžete ještě v mezi fázi čistit maňáskům. Kde budete vysvětlovat, proč je to tak důležité.

4) zaměstnejte ručičky

Někdy je fajn dítěti zaměstnat ručičky - kelímek, hračku, nebo druhý kartáček. Tam můžete volně navázat na samočištění. Řekněte dítěti, že nejste tak dobří a že to po vás musí dodělat.

5) ukazujte výsledek

Dojděte mamince ukázat, čeho jste dosáhli. Maminka vás pochválí, můžete si i zatleskat. 

Existují i další způsoby a skvělé rady. Nechte děti čistit zoubky vám. Zahrajte si na zubaře - použijte malou baterku. Udělejte z čištění zubů pohádkový příběh (O Kazizubech, kteří mají za úkol zničit úsměv, vy musíte přiletět Kartáčkoraketou a vyhnat je zubní planety, apod.).

K napsání článku do blogu jsem se inspiroval příspěvky utukutu. Doma jsme si vystačili s body 1-3 a z takřka neproveditelného úkolu, plného slz, se stal náš velmi oblíbený každodenní rituál.© www.dudlicky.cz 2017-2022